09123205271مهندس حسینی

09124482642مهندس غفاری

نهال گردو چندلر

گردو پیوندی چندلر(Chandler) یکی از معروف ترین و پر کشت ترین ارقام گردو در جهان می باشد. منشاء این رقم از آمریکا بوده و اکثر باغات گردو در آمریکا از این رقم است. رقم چندلر از تلاقی پدرو و UC-56-224 بدست آمده است و بسیاری از خصوصیات آن از لحاظ بارور بودن جوانه های جانبی، زمان ظهور برگ و برداشت محصول شبیه والد خود پدرو میباشد. قدرت رشد درختان چندلر متوسط بوده و به طور نیمه راست رشد می کنند. اندازه درخت متوسط و تیپ رشد نسبتاً راست، تیپ تشکیل جوانه های بارده ۸۰ تا ۹۰ درصد جانبی و یک رقم بسیار امید بخش تجاری محصوب می شود محسوب می شود.
از ویژگی های بارز این رقم بار دهی در شاخه های جانبی می باشد و همچنین دیر گل بودن آن باعث می شود این رقم در فصل بهار که اغلب باغات دچار سرما زدگی بهاره غیر مقاوم هستند از خود مقاومت خوبی نشان دهد .کاشت نهال گردو چندلر برای ارتفاعات ۴۰۰ تا ۱۲۰۰ متر توصیه می شود و اگر ارتفاع بیشتر شود شاهد کاهش عملکرد این رقم خواهیم بود .
گردوی چندلر از ارقام گردو پیوندی است که نیاز به گرده زاده دارد یعنی باید در ازای کاشت ۱۰ اصله نهال یک درخت برای گرده افشانی نیاز است که کیفیت و باروری باغ را تضمین کند. بهترین ارقام گرده زای مناسب برای این رقم، فرانکت (Franquette) ، سیسکو و روند (Ronde) هستند.

گردو چندلر در سال ۱۹۷۹ از طریق دانشگاه کالیفرنیا معرفی شده است. رقمی پر محصول است که برگ دهی آن ۱۵ روز دیرتر از سایر ارقام بذری و ۱۸ روز بعد از رقم پاین،صورت میگیرد. بنابراین برای مناطقی که با سرمای بهاره مواجه هستند می توانند مناسب باشند. اما به دلیل دیررسی محصول برای مناطقی با فصل رشد کوتاه قابل توصیه نمی باشند. قدرت رشد درخت نسبتاً کم، باردهی و عملکرد بسیار زیاد، کیفیت میوه درشت آن بسیار عالی است. پوشش شکاف میوه کامل، تاریخ برداشت نسبتا دیر ، مغز دانه عالی با ۹۰ درصد رنگ روشن و پوست کاغذی است. میزان وزن میوه با پوست حدود ۱۳ گرم و وزن داخلی مغز حدود ۶٫۵ گرم می باشد .

نهال گردو چندلر

خرید نهال گردو چندلرفروش نهال گردو چندلرقیمت نهال گردو چندلرنهال گردو چندلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *